درياچه كيندی قزاقستان, جنگل زیر آب

دریاچه كيندی Kaindy واقع در قزاقستان جنگلی را در زیر آب پنهان کرده

درياچه كيندی قزاقستان يك ويژگي منحصر بفرد به نسبت ديگر درياچه ها دارد و آن وجود يك جنگل در زير آن است.
اين درياچه به دنبال يك زلزله در سال ۱۹۱۱ ميلادي به وجود آمده و در آن زمان درختان اين منطقه بصورت برعكس در درون آب قرار گرفتند و از آن زمان تاكنون بدون خشك شدن در درون اين درياچه قرار دارند.
اين ويژگي در اين درياچه در جهان به صورت منحصر بفرد بوده و سالانه گردشگران بسيار زيادي را به اين منطقه جذب مي كند.دریاچه کیندی به طول ۴۰۰ متر است که عمق آن در بعضی نقاط به ۳۰ متر هم میرسد.
دریاچه کیندی در جنوب شرقی آلماتی (Almaty) قرار دارد و ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است.
شاید مشخصه‌ های ظاهری این دریاچه مانند همه دریاچه‌ های دیگر دنیا باشد اما آنچه در لحظه اول کیندی را متفاوت ‌تر و عجیب ‌تر از بقیه در چشم هر بیننده ‌ای نشان میدهد درختانی است که ریشه ‌هایشان را در کف دریاچه دوانده‌ اند اما به گونه‌ ای سر از آب بیرون آورده ‌اند که گویی دکل کشتی‌ هایی غرق شده هستند.
دریاچه کیندی جوان ترین دریاچه دنیا است که تنها یک قرن از عمرش میگذرد و زندگی ‌اش را مدیون سیلی است که باعث شست ‌و شوی سنگهای آهکی و لغزش آنها شد تا آبی را که پشتشان پناه گرفته بود به این سمت روانه کنند.
دریاچه کیندی متولد شد اما تولدش با مرگ درختانی همراه بود که تنها توانستند نوک خود را از آب بیرون نگه دارند، شاخه ‌هایی خشک که تنها پناهگاهی برای شناگران خسته باشند تا زمانی کوتاه دستان خود را دور شاخه ‌ها حلقه کنند.
این دریاچه در فصلهای سرد و گرم سال تصاویری متفاوت از خود به نمایش میگذارد. در روزهای گرم تابستان، این دریاچه تصویری از آبی گرم و درختانی سبز را در ذهن بازدیدکنندگانش بر جای میگذارد، در حالیکه در زمستان، با سطحی کاملا یخ‌ زده داستانی متفاوت را روایت میکند.

دنبال تور خارجی ارزان هستی؟ تورهای خارجی در سراسر جهان ....
تور خارجی لینک بالا را کلیک کن

۰۱

۰۲

۰۳

۰۴

۰۵

۰۶

۰۹

۱۰

۱۱

۱۲

۱۳

۱۴

۱۵

۱۶

۱۷

۱۸

دنبال تور برای آخر این هفته هستی؟ تورهای طبیعت گردی یک روزه و چند روزه در سراسر ایران ....
تور طبیعت گردی لینک بالا را کلیک کن
در مورد سفر سوالی دارید؟ همکاران ما در تورلند آماده پاسخگویی به شما هستند...
۰۲۱-۸۸۹۳۳۰۱۶ مشاوره رایگان
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

درياچه كيندی قزاقستان, جنگل زیر آب
رتبه این مقاله
به اشتراک بگذارید:

زمانیکه با تورلند آشنا شدم، سرزمین کوچک من وسعت پیدا کرد، قدم به دنیای تازه ای گذاشتم که لحظه به لحظه اش شگفتی شده و دنیای من ابعاد جهان رو به خودش گرفته... حالا من هر روز در سفرم و همیشه همسفرهای دوست داشتنی و خوش مشرب در تورلند کنارم هستند.

جوابی بنویسید::

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.