سفر به بالی

1058 نمایش
سه شنبه 17 مرداد 1396
کد نمایش
اشتراک گذاری

خودتون رو برای سفر به جزیره خدایان آماده کنین ، بالی همون بهشتی اه که ما دنبالش می گردیم ، سرزمین ساحل های پاک ، صخره های مرجانی و تفریحات لاکچری.اقامتگاه های بالی تنوع فوق العاده ای دارن. از لوکس ترین هتل ها تا آپارتمان های ارزون قیمت تو بالی پیدا می شه. بالی مناسب همه سلیقه اس. یک سفر هیجان انگیز با دوستان ، یه ماه عسل عاشقانه یا یه سفر خانوادگی ، هر کدومش ممکنه.انتخاب با شماست. می تونین یه اقامت گاه با حال کنار دریا داشته باشین یا یه جایی تو دل جنگل.


معبد مادر که در شرق بالی قرار گرفته مقدس ترین و بزرگترین معبد مکتب هندو در جزیره بالی اه.زیباترین کوه بالی اسمش باتوره. کوه باتور یک آتفشان فعال داره و چشمه های آب گرمش فوق العاده هستن.مناظر زیبای این کوهستان هر کسی رو تحت تاثیر قرار می ده.معبد اولوواتو از دیگر معبدهای بالی به حساب می آد. این معبد هندویی روی یک تخته سنگ و روبروی دریا بنا شده. جز معماری در خور توجه آیین ها و مراسمی که داخل معبد برگزار می شه جذابیت ویژه ای به اولوواتو داده.


میمون ها در بالی از احترام زیادی برخوردارن واسه همین میمون های زیادی تو بالی می بینین.مخصوصا اگه به پارک جنگلی میمون ها برین. اون جا می تونین از طبیعت لذت ببرین ، مجسمه های زیبایی رو تماشا کنین و با میمون های شیطون بازی کنین.


معبد پورا براتان یکی از زیباترین جاذبه های جزیره بالی اه. این معبد روی دریاچه براتان و در دل طبیعت قرار گرفته و به همین دلیل از اهمیت توریستی بالایی برخورداره. معبد پورا تامان ایون به این معبد خیلی شبیه اه. معبد خیلی زیبای پورا تیترا امپول گزینه بعدی اه که می شه سر زد. یادتون باشه بالی شهر تفریحات تموم نشدنی اه. تجربه غواصی ، قایق سواری و تفریحات پرهیجان آبی تو بالی رو از دست ندین. مناظر تکون دهنده بالی هر کسی رو تحت تاثیر قرار می ده. بالی هم برای کسایی که به دنبال هیجان هستن و هم طرفداران آرامش چیزای زیادی برای ارائه داره.


جزیره یوگا و مدیتیشن ، لقب دیگری اه که به بالی نسبت می دن. به ساحل های سمینیاک و سانور برین و در اوج آرامش به یوگا بپردازین. شب ها در حاشیه ساحل ها قدم بزنین و از بارها و رستوران ها لذت ببرین.حتمن قبلش غروب جادویی بالی رو تماشا کنین.


معبد فیل ها یکی دیگه از جاذبه های بالی اندونزی اه. دلیل این نام گذاری شباهت مجسمه ورودی معبد به فیله و گرنه شما داخل معبد فیلی نمی بینین. این بنا در قرن 9 ساخته شده و نقش برجسته های زیادی داره.


بعد از همه گشت و گذارها آب نارگیل بخورین و خودتون رو به مزارع برنج برسونین. این مزارع از نظم فوق العاده ای برخوردارن و به همین دلیل دیدنشون خالی از لطف نیست. معبد لوت که به ساحل چسبیده از توریستی ترین نقاط بالی اه. این معبد مورد علاقه عکاس هاست و کسایی زیادی برای عکاسی بهش سر می زنن.در ضمن بعد از معبد مادر ، پورا باتور دومین معبد مهم بالی به حساب می آد. می تونین این معبد رو تماشا کنین و از دوچرخه سواری اطرافش لذت ببرین. مجموعه گونونگ کاوی ، شامل چندین معبد و مقبره می شه و داخل فضای جنگلی قرار گرفته. اگه به این مجموعه برین می تونین رودخونه پاکریسان رو هم تماشا کنین و با یه تیر دو نشون بزنین.


 اگه دنبال تجربه غذاهای جدیدهستید ، بیف رندانگ ، ناسی راوون و برنج سرخ شده از معروف ترین غذاهای اندونزی هستن.غذاهای دریایی و کبابی هم که تا دلتون بخواد پیدا می شه .زودتر بخورین که نمایش های شبونه بالی رو از دست ندین.

از نقطه نظر کاربران

{{ comment.username }}
{{ comment.shamsi_created_at }}

{{ comment.body }}