مشاهده تورهــــاتماس با تورلند : ۰۲۱۸۸۹۳۳۰۱۶

تورهای ویژه جشن آب تایلند

اگر می‌خواهید در زمان جشن آب تایلند به این کشور سفر کنید، آماده‌ی خیس شدن و خوش‌گذرانی در این جشن بزرگ باشید.

یکی از جشن‌های معروف در کشور تایلند که به‌عنوان یک مراسم سنتی به مناسبت سال جدید میلادی در تاریخ‌های ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ آوریل برگزار می‌گردد Songkran به معنی جشن آب باز تایلند است. این واژه برگرفته از کلمه Sanskrit که در معنای لغوی می‌توان به “عبور نجوم” اشاره کرد و درواقع به معنی تحول یا تغییر است.
جشن Songkran یا همان جشن آب تایلند بسیار آمیخته با سنت‌های نمادین است . مردم در این مراسم صبح خود را بانشاط آغاز می‌کنند و بازدید از معابد محلی و ارائه مواد غذایی به راهبان بودائی به‌طورمعمول انجام می‌شود . گرچه در این مناسبت خاص ریختن آب بر روی مجسمه بودا به‌عنوان یک آیین نمادین محسوب می‌شود . و اغلب آن را برای تصفیه روح و شسته شدن از گناهان و بدشانسی‌ها انجام می‌دهند .
از این جشنواره می‌توان به‌عنوان جشنواره وحدت نیز یادکرد زیرا افرادی که از خانواده و دوستان فاصله گرفته‌اند ، مشغله‌های خود را رها می‌کنند و در جمع خانواده قرار می‌گیرند تا به بهانه این جشن لحظات خوشی را در کنار آن‌ها بگذرانند .
برای نشان دادن احترام، افراد جوان اغلب تمرین ریختن آب بر روی کف دست بزرگان را شروع می‌کنند .
در اصل پرداختن زمانی برای احترام به اجداد بخش مهمی از اهداف مراسم جشن آب تایلند است.
مردم خیابان‌های شهر را می‌بندند تا از ترافیک جلوگیری کنند تا مراسم آب‌بازی بدون هیچ مشکلی اجرا شود . 
از همه مهم‌تر، رژه سنتی برگزار می‌شود که در آن ماشین‌ها با زیورآلات سنتی تزئین شده است. همچنین ، این جشنواره مرکزی ، اغلب دارای یک مسابقه دختر شایسته نیز است . که در آن شرکت‌کنندگان با لباس‌های سنتی تایلندی در آن شرکت می‌کنند .
امسال نیز آژانس دالان بهشت در بزرگترین پکیج ویژه جشن آب تایلند تورهای متنوعی در مناطق مختلف تایلند برگزار میکند. برای مشاهده آرشیو کامل تورهای ویژه جشن آب تایلند بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:
تور بانکوک+پوکت اردیبهشت ۹۵ ویژه جشن آب
تور بانکوک + پاتایا + پوکت اردیبهشت ۹۵ ویژه جشن آب
تور پاتایا اردیبهشت ۹۵ ویژه جشن آب
تور پاتایا + پوکت اردیبهشت ۹۵ ویژه جشن آب
تور پوکت اردیبهشت ۹۵ ویژه جشن آب
تور سامویی اردیبهشت ۹۵ ویژه جشن آب

۰۱

شما برای دیدن جشن‌های Songkran یا همان جشن آب تایلند در مناطق مختلف تایلند انتخاب‌هایی مانند بانکوک، پاتایا، پوکت، هوآهین و … دارید که می‌توانید به این مکان‌ها رفته، خیس شوید و امید داشته باشید که این کار برای سال جدید برای شما خوش‌شانسی بیاورد.

منطقه مرکزی

مردم در این منطقه همیشه خانه‌های خود را تمیز کرده و هنگام نزدیک شدن به جشن لباس‌های رنگارنگ بر تن می‌کنند . پس از ارائه مواد غذایی به راهبان، مردم مرثیه‌ای به اجداد خود اعطا می‌کنند . مردم کارهای خیرخواهانه در قالب دادن شن و ماسه به معبد برای ساخت‌وساز و یا تعمیر آن‌ها انجام می‌دهند . نوعی دیگر از کارهای خیرخواهانه آزادسازی پرندگان وِ ماهی و حیواناتی نظیر گاو و گاومیش است.

منطقه جنوبی
سه قانون مهم در این منطقه حاکم است :
اول : مردم تا جایی که ممکن است در این روز کار نکنند و پول‌های خود را صرفه‌جویی کنند .
دوم : در این روز از اذیت آزار افراد دیگر و همچنین حیوانات خودداری کنند .
سوم : دروغ نگویند.

منطقه شمالی
در منطقه شمال تایلند ، ۱۳ آوریل همیشه با شلیک گلوله یا ترقه جشن به دفع بدشانسی می‌گذرد . روز بعد مردم غذاها و لوازم مفید را به راهبان در معبد هدیه می‌دهند . 
و همچنین مردم خود را برای رفتن به معبد و حمام کردن مجسمه بودا و دست‌بوسی بزرگان آماده کنند .منطقه شرقی

منطقه شرقی نیز مانند تمام مناطق دیگر تایلند هست .

۰۲

سال نو در تایلند در روزهای بسیار گرم شروع می‌شود و ازاین‌رو زمان مناسبی برای آب‌بازی است، شما احساس می‌کنید که به دوران کودکی بازگشته‌اید. اگر می‌خواهید در زمان جشن آب تایلند به این کشور سفر کنید، آماده‌ی خیس شدن و خوش‌گذرانی در این جشن بزرگ باشید. اگر شجاعت این را داشته باشید که از همه طرف به شما آب پاشیده شود و شما هم این کار را بر روی دیگران انجام دهید در این فستیوال به خیابان‌ها بیایید.

۰۴

۰۵

۰۶

۰۷

۰۸

ارسال یک دیدگاه :)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *