قلعه ی تاریخی استرلینگ، اسکاتلند

دژ یا قلعه ی استرلینگ، یکی از بزرگترین قلعه‌ها و همچنین از نظرتاریخی و معماری از مهم‌ترین قلعه‌ها در اسکاتلند است که در بالای تپه‌ای قرار دارد. این قلعه از سه طرف توسط صخره‌هایی با شیب تند احاطه شده و موقعیت دفاعی نیرومندی را به‌وجود آورده‌است.

بسیاری از ساختمان‌های اصلی تاریخی این قلعه در قرن های پانزدهم و شانزدهم ساخته شده‌اند و چند سازه نیز از قرن چهاردهم باقی مانده‌است. اما استحکامات خارجی مشرف به‌شهر در اوایل قرن هجدهم بنا شده‌اند.

دنبال تور خارجی ارزان هستی؟ تورهای خارجی در سراسر جهان ....
تور خارجی لینک بالا را کلیک کن

چند پادشاه و ملکه ی اسکاتلند، از جمله ماری ملکه ی اسکاتلند، در سال ۱۵۴۲ میلادی، در دژ استرلینگ تاج‌گذاری کرده‌اند.

قلعه ی استرلینگ دست کم هشت بار مورد محاصره قرار گرفته که آخرین بار آن در سال ۱۷۴۶ میلادی، در طول جنگ‌های استقلال اسکاتلند بوده‌است که شاهزاده چارلز ادوارد استوارت در تلاش برای گشودن قلعه ناکام ماند.

دژ استرلینگ یک بنای باستانی حفاظت ‌شده است و در حال حاضر به‌عنوان یک جاذبه ی توریستی، توسط اسکاتلند تاریخی (میراث فرهنگی) مدیریت می‌شود.

یکی از بزرگترین و مهم ترین قلعه های اسکاتلند، قلعه استرلینگ است که محل بسیاری از جنگ های مهم در تاریخ اسکاتلند بوده است. این قلعه ارزش بازدید را دارد، اما قبل از اینکه شما به آنجا بروید، بهتر است پند نکته ی تاریخی درباره ی آن بدانید.

قدمت قلعه استرلینگ

قلعه استرلینگ، اسکاتلند

قدیمی ترین بخش قلعه، ساختمان قدیمی کینگ (King’s Old Building)است که بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارد.

ویلیام والاس

قلعه استرلینگ، اسکاتلند

در سال ۱۲۹۷ میلادی ویلیام والاس در نبرد پل استرلینگ، بخش عظیمی از ارتش انگلیس را با به دام انداختن آنها بر روی پل رودخانه ی فورت شکست داد.

نبرد بَنِکبرن BANNOCKBURN

قلعه استرلینگ، اسکاتلند

پیروزی در نبرد بَنِکبرن، یک پیروزی مهم و قابل توجه برای اسکاتلندی ها در مقابل انگلیسی در نخستین جنگ استقلال اسکاتلند بود، که نقطه ی عطفی در تاریخ اسکاتلند نیز بشمار می رفت.
در این نبرد سخت؛ قلعه به مدت ۱۰ سال در تصرف و اشغال انگلیسی ها بود!

تاج گذاری ملکه ماری در قلعه استرلینگ اسکاتلند

قلعه استرلینگ، اسکاتلند

در سال ۱۵۴۳ میلادی مراسم تاج گذاری ملکه ماری در قلعه ی استرلینگ برگزار شد. در آن زمان ملکه ماری، نوزادی ۹ ماهه بوده و ظاهرا در تمام طول مراسم گریه می کرده است.

استفاده ی مدرن از قلعه استرلینگ

قلعه استرلینگ، اسکاتلند

در حال حاضر قلعه ی استرلینگ تبدیل به یک سایت توریستی محبوب شده و به طور منظم میزبان رویدادهای فرهنگی و کنسرت است.

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید لوکیشن بخش هایی از سریال محبوب و پرطرفدار بازی تاج و تخت‌ها (گیم آف ترونز)، قلعه ی استرلینگ در اسکاتلند بوده است.

دنبال تور برای آخر این هفته هستی؟ تورهای طبیعت گردی یک روزه و چند روزه در سراسر ایران ....
تور طبیعت گردی لینک بالا را کلیک کن
در مورد سفر سوالی دارید؟ همکاران ما در تورلند آماده پاسخگویی به شما هستند...
۰۲۱-۸۸۹۳۳۰۱۶ مشاوره رایگان
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

قلعه ی تاریخی استرلینگ، اسکاتلند
4 (80%) 1 vote
به اشتراک بگذارید:

زمانیکه با تورلند آشنا شدم، سرزمین کوچک من وسعت پیدا کرد، قدم به دنیای تازه ای گذاشتم که لحظه به لحظه اش شگفتی شده و دنیای من ابعاد جهان رو به خودش گرفته... حالا من هر روز در سفرم و همیشه همسفرهای دوست داشتنی و خوش مشرب در تورلند کنارم هستند.

جوابی بنویسید::

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.